Yeşil çayın kalbe faydaları nelerdir

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Hollanda’da yapılan bir araştırma yeşil çayın birçok hastalığın yanı sıra kalp hastalıklarına da iyi geldiğini ortaya çıkardı. Yapılan bu araştırmaya 37 bin kişi katıldı. Yapılan çalışmalar günde 3 fincan yeşil çay tüketiminin kalp hastalıkları nedeniyle meydana gelen ölümleri yüzde 45 oranında azalttığını ortaya koydu.

  Yapılan çalışmalara göre hafif ve aromatik yeşil çay kalp hastalıklarının temel sebepleri olan total kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserid seviyelerinde iyileştirici ve düzenleyici tol oynuyor. Yeşil çayı 4 hafta süreyle düzenli kullanırsanız ilaç tedavisi olmadan LDL kolesterol ve trigliserid seviyelerinin düşmesini sağlayabilirsiniz.

  Vücutta birçok hastalığa neden olan serbest radikallerin oluşmasını azaltıyor ve gücre ve molekülleri zararlı etkilere karşı koruyor. Kandaki antioksidan kapasitesini arttırıyor.

  Yeşil çay içtikten 30 dakika sonra yeşil çay sizi rahatlatıp kanın daha kolay akmasını sağladığı için damarlarınızdaki kan akışı daha kolay olur. Yeşil çaydan en iyi şekilde faydalanmak için doğru ve güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olan yeşil çayı tercih etmeli ve demleme süresini 2-3 dakikadan fazla tutmamalısınız.

  yesil-cayin-kalbe-faydalari-380x188.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018