Skype nedir özellikleri nelerdir?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 6 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Skype nedir özellikleri nelerdir?

  Skype internet aracılığı ile iletileşme ve telefon görüşmesi yapılmasına imkan sağlayan bir yazılımdır. VoIP teknolojisinin özelliklerini kullanan Skype, Yazılımı geliştiricileri tarafından kodlanmıştır. 2005\’in Ekim ayında Ebay tarafından satın alınmıştır. Özellikle Amerikalıların çok daha ucuza konustuğu bu yazılımla dünyada milyonalarca insana internet veya telefonla konuşma fırsatı sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıl E-kolay\’ın başlatmış olduğu bir kampanyada Türkiye\’de de 15 dakika bedava konuşulmuştur; Ancak kampanya yoğun ilgiden dolayı zarara uğramış ve geri çekilmiştir. Skype, Ebay tarafindan 2.6 milyar dolara satın alınmıştı. 10 Mayıs 2011\’de ise Microsoft\’a 8,5 milyar dolar karşılığında satılmıştır.

  Skype\’ın özellikleri neler?

  Skype aramalarınızı daha kolay yapabilmeniz için normal bir telefonun sahip olduğu tüm özelliklere sahip bir yazılımdır.

  Skype görüşmesi ile Konuşmakta olduğunuz kişiyi aynı zamanda görmenize imkan sağlar.

  Video görüşmesi ile yine Konuşmakta olduğunuz kişiyi aynı zamanda görmenize fırsat tanır.

  Skype ile daha fazla kişiyi aramak için, Skype kullanan ve normal telefon kullanan kişileri ekleyebilirsiniz

  Kişileri belirli grup adları altında gruplandırabilme ve onların da birbirleri ile konuşabilmeleri için kişilerinizle paylaştırabilmenize olanak verir.

  Aramanın uygun olmadığı durumlarda, kişilerinizle yazılı olarak sohbet edin veyahut onlara Anlık Mesaj (IM) gönderin.

  Grupla sohbet: Tüm arkadaşlarınız ile aynı anda yazılı sohbet etmek veya onlara Anlık Mesaj (IM) göndermek için daha kolay olduğunda kullanın.

  Görünümünüzü değiştirebilme ve insanlara kendiniz hakkında bilgi verebiliyorsunuz.

  Konferans görüşmesi: Tek seferde birden fazla arkadaşınızla aynı anda görüşün.

  Kişileri alma: Skype adına sahip arkadaşlarınızı ve aile bireylerini bulmak ve onları ücretsiz aramak için adres defterinizde aramanız kafi.

  Outlook irtibatlarını görüntüleme: Microsoft Outlook irtibatlarınızı, Skype arkadaş listenizden kolayca ve doğrudan görüntüleyin ve arayın.

  Hızlı filtre ve Hızlı Arama: Skype kişilerini, yapılan son yazılı sohbetleri ve SkypeOut kişilerini kolayca ve hızla bulun, sonra onları yeniden hızlı bir şekilde aramak için Skype adlarını girin.