Renklerin psikolojimize tesiri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 16 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  KIRMIZI:
  Bu renk kendimizi daha enerjik ve harekete hazır hissetmemizi sağlar. Heyecanı ve hareketi sevenler bu rengi tercih seçerler.

  TURUNCU:
  Turuncu rengi seviyorsanız cesur ve maceracı bir kişiliğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu rengin insanları genellikle gülmeyi ve güldürmeyi severler. Çünkü Turuncu, diyalog ve mizah yeteneğini artırır .

  SARI:
  Bu renk zihni açar ve dikkati arttırır. Güneşin rengi de olduğu için insanlara pozitif duygular aşılar. Ayrıca yönetmeye ve hükmetmeye olan ilgiyi de gösterir.

  YEŞİL:
  Bu renk dinlendirici, yatıştırıcı ve dengeleyici bir atmosfer yaratır. Bu rengi sevenler aynı zamanda tabiatı ve huzuru da seviyor demektir. Kalbi duygu düzeyleri yüksek olur.

  LACİVERT:
  Düzenin ve ruhsallığın ifadesini gösterir. Bu rengin insanları genel olarak huzur, barış ve sadelikten hoşlanır. Giysilerinizde laciverte ağırlık verirseniz eğer; sadık, dürüst araştırıcı ve başarılı birisin demektir.

  SİYAH:
  Bilindiği gibi siyah tabiatta olmayan bir renktir. İnsanlar bu rengi saklanmak ve bazı şeyleri saklamak için giyinirler.

  BEYAZ:
  Temizliğin, sağlığın ve masumiyetin ifades olan beyaz tarafsızlığın rengidir.

  KAHVERENGİ:
  Giysilerde kahverengi tercih etmek bir yere bağlı olma gelecek için sağlanan ilişkiler kurma isteğini göstermektedir. İnsan bu rengin pozitif etkisi ile gerçekçi bir kişilik geliştirebilir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018