Doğal Ağrı Kesici Kiraz!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Kiraz yaz mevsiminin en çok sevilen meyvelerinden bir tanesidir. Peki kirazın yararları hakkında bilginiz var mı?

  Doğal bir ağrı kesici olan kirazın bunun yanı sıra kanı temizlemesinden beyin sağlığına da birçok yararı vardır. Uzmanlar kirazın beyin sağlığından sindirim sorunlarına kadar birçok hastalığa faydalı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca vitamin ve mineral deposu olan kirazın aspirinden daha güçlü ağrı kesici özelliğinin bulunduğunu da belirtiyorlar.

  Kiraz beyin sağlığı için büyük önem taşıyor. Ayrıca Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma ihtimalini azaltıyor. Kirazın diğer yararlarından kısaca bahsedelim:

  Yapısında bulunan besin lifi sayesinde kiraz kabızlığı önler, ishali keser ve sindirim sorunlarına çözüm olur. Romatizma, damar sertliği, dizanteri ve gut hastalığına iyi gelir. Hastalıklara karşı vücudun direncini arttıran kiraz çok iyi bir ağrı kesicidir. Ateş düşürücü özelliği de olan kiraz sinirleri kuvvetlendirir.

  Kiraz antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı koruma sağlar. Kolesterolü ve kan şekerini düşüren kiraz kanı temizler. Sivilce gibi cilt sorunlarını önler ve yaşlanma belirtilerini geciktirir. Kirazın idrar söktürücü özelliği vardır. Bu sayede vücudu zehirli maddelerden temizler. Safra kesesi taşının dökülmesini sağlar. Böbreklerin kum ve taş yapmasını önler. Vücuttaki fazla suyu atar ve böylece zayıflamaya yardımcı olur.
  kiraz28883-s-304x190.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018