Android 4.4 KitKat Özellikleri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Android işletim sisteminin yeni versiyonu Android 4.4 KitKat\’in ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Fakat sistemin özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Google Android KitKat ile yalnızca akıllı telefonları hedeflemiyor. Android KitKat\’ın akıllı televizyonlar ve Android tabanlı oyun konsolu ile eğlencesistemleri gibi yeni pazarlarda boy göstermesi bekleniyor.

  Android, güvenlik kameralarının kayıt aldığı cihazlar başta olarak, kendi başına iş yapan ve bir girdisi çıktısı olan pek çok cihazda kullanılabilecek. Google Android KitKat\’ta daha fresh bir arayüzle kullanıcıların karşısına çıkacak.

  Bazı haberlere göre Android KitKat düşük bellek değerlerine sahip olan cihazlarda da kullanılabilecek. Huawei, Samsung ve ZTE\’nin 512 MB RAM\’e sahip olan cihazları Android 4.4 KitKat\’ı sorunsuzca çalıştırabiliyor. Bunun yanı sıra Android KitKat, akıllı saat gibi giyilebilir teknoloji ürünleriyle de uyumlu olacak. Adım sayıcı, adım takip sistemi, alan kavrama sensörü gibi teknolojilere destek verebilecek olan KitKat, geliştiricilerin fiziksel kartlar yerine geçmesini sağlayan uygulamalar yazmasına da olanak sağlıyor. KitKat güncellemesi Android\’li telefonların Bluetooth kullanımına farklı bir teknoloji üzerinden izin veriyor. Böylece birden fazla cihazın kullanımının yolunu açıyor.

  Android 4.4 KitKat tam ekran moduna sahip olacak. Bu özellik uygulama geliştiricilerine yeni uygulamalarını durum çubuğunu gizleyerek tam ekranı kullanma şansı tanıyacak.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018